Bursa’ya ‘Atlı Spor Vadisi’

4 Mart 2015 Kategorisi : Genel 0 | 0
Anasayfa > B.A.S.K Arşiv > Bursa’ya ‘Atlı Spor Vadisi’
5a

Bursa’ya ‘Atlı Spor Vadisi’ geliyor.
Bursa’nın yeni cazibe merkezi olarak nitelendirilen Nilüfer Vadisi, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarıyla ”Atlı Spor Vadisi” haline getiriliyor..adinin daha etkin kullanılması ve binicilik sporunun toplumun tüm kesimlerine yayılmasını amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, Kulübümüz ile işbirliği yaparak, vatandaşları atlı sporlarla buluşturmayı hedefliyor.
Bu kapsamda, kentin en ayrıcalıklı rekreasyon alanı olan Nilüfer Vadisi’ni binicilik sporuna açan Büyükşehir Belediyesi, bölgeyi ”Atlı Spor Vadisi” yapmayı amaçlıyor.
Nilüfer Vadisi’nde gerçekleştirilen çalışmanın tanıtım toplantısına eşi Hüsniye Altepe ile birlikte at arabasıyla gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çevre yolları arasından geçen Nilüfer Çayı’nın etrafının güzel bir rekreasyon alanı haline getirildiğini belirtti.
Moskova, Paris, Londra gibi merkezlerde atların, kent hayatıyla bütünleştirildiğini dile getiren Altepe, şunları kaydetti:
”Atlı sporlar gün geçtikçe daha da önem kazanıyor. Biz de bu bölgeye ilave tesisler yaparak, kentimize atlı gezi alanı kazandırıyoruz. Böylece burası, hem aktif olarak kullanılacak hem de halkımız binicilik sporu ile tanışacak. Bursa Atlı Spor Kulübü tarafından burada temel binicilik eğitimi alacak vatandaşlarımız, vadiyi atlarla gezerek, bu güzelliği farklı bir açıdan izleme şansı bulacak. Ayrıca fiziksel engelliler için uygulanan atlı terapi de burada gerçekleştirilecek.”

2015 By B.A.S.K.