Türkiye Şampiyonları

4 Mart 2015 Kategorisi : haberler 0 | 0
Anasayfa > B.A.S.K Arşiv > Türkiye Şampiyonları
afis-2

2010 Türkiye Şampiyonları Bursa Atlıspor Kulübü’nde Belli Oldu

2007 ve 2008 senelerinde Kulübümüzde organize ettiğimiz  Başbakanlık Kupası ve 2009 Cumhurbaşkanlığı ve T.B.M.M müsabakalarından sonra 15-17 Ekim 2010 tarihlerinde yapılan Türkiye Şampiyonası Finali ve Grand Prix müsabakalarına ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Coşkunöz Holding’in ana sponsorluğunda gerçekleştirilen,Müsabakalar İlk gün teşvik yarışmalarıyla başladı.

İkinci gün yıldızlar ve genç yetişkinlerin şampiyonları belli olurken,son gün genç ve usta kategorisinde koşulan Grand prix de nefesler tutuldu.

Yıldızlar kategorisinde,Türkiye Şampiyonu Buse Şamlı,2. Adnan Onur 3. ise Ece Kitiş olurken.

Genç Yetişkinler kategorisinde ise Türkiye Şampiyonu Burak Azak,2.Derin Demirsoy ,Atahan Deliormanlı ise 3. sırada bitirdiler.

Gençler kategorisinde Türkiye Şampiyonu, Ömer Ersin oldu. 2.lik Büke Yıldız’a giderken, 3. ise Yağız Tüzünalp oldular.

Ustaların kategorisinde,İkinci manş sonuna kadar Türkiye Şampiyonu’nun kim olacağı bilinmezken genç yetenek Mert Emiroğlu Canaletto ile her iki manşı da hatasız tamamlayarak Grand Prix’nin galibi oldu.150 cm yüksekliğindeki parkurda 2. yine çift manşı hatasız tamamlayan Sevil Sabancı 3. ise Hüsnü Dinç oldular.

Türkiye Şampiyonası’nda ise zafer İstanbul Atlı Spor Kulübü’nden Saran isimli atı ile Hüsnü Dinç’in olurken bu çok çekişmeli mücadeleyi Sevil Sabancı 2. sırada tamamladı. 3’lük ise Sencer Can’ın oldu.

Tüm binicilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Yarışma sonuçları detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

2015 By B.A.S.K.