Başkanın Mektubu

Anasayfa > Başkanın Mektubu
bsk2

Değerli at sever  dostlarımız,

Bizler,  ata sporumuz olan biniciliği ulu şehrimiz Bursa’da en iyi şekilde geliştirmek ve yaygınlaştırmak için çaba sarf ediyoruz.

Orhangazi’nin Bursa’yı  fethettiği 1326 yılında Bursalılar’a at ve atçılık sporları yapılması üzere vakfettiği  ve  şu an üzerinde bulunduğumuz atıcılar arazisinde yer alan “Bursa Atlı Spor Kulübümüz”den, ülkemize ve dünyaya başarılı sporcular yetiştirmek için çalışıyoruz.

Başarılı binicileri ve atları bu topraklardan başarılara koşturmak elbette çok kolay olmuyor. Yaptığınız her işte olduğu gibi,  başarının yolu inanmak ve sevmekten geçiyor. Bu güzel spora gönül veren bizler, gerek şehrimizde gerekse ülkemizde binicilik sporunun doğru tanıtılması adına adeta gece gündüz çalışıyoruz.

1976 yılında kurulan kulübümüzü, yaptığımız doğru çalışmalar ve yatırımlarla ülkemizdeki en iyi 3 kulüp arasına sokmayı başardık. Daha önce İstanbul ve Ankara illeri dışında yapılmayan Başbakanlık kupası,

2007  ve 2008 yıllarında başarı ile kulübümüzde organize edilmiş ve 2009 yılında ise Cumhurbaşkanlığı ve T.B.M.M. kupalarının organizasyonu yine kulübümüzde gerçekleştirildi.

Başarılı organizasyonlarımıza istinaden, federasyonumuzca 2010 yılında gerçekleştirilen Türkiye şampiyonası finali ve türkiye Grand Prix müsabakalarından sonra 2012 yılı Eylül ayında düzenlenen e+,d,c,b,bayan, veteran Türkiye kupası engel atlama müsabakasına da ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadık.

Son olarak geçtiğimiz yıl;

01-02 şubat ve sonra 01-02 mart 2014 tarihlerinde, Türkiye Binicilik Federasyonu yarış takviminde yer alan “Bursa Kapalı Manej Kış Ligi Engel Atlama Yarışmaları”na ev sahipliği yaptık.

Türkiye Binicilik federasyonu tarafından, sadece istanbul’da düzenlenen bu müsabakalar, ilk defa İstanbul dışında bir ilde koşuldu.

Yaklaşık 100 atın ve binicinin iştirak ettiği yarışmalar oldukça çekişmeli ve keyifli geçti. Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından, müsabaka takvimine Bursa’nın da dahil edilmesinin haklı sevinci ve gururunu yaşadık.

Sevgili dostlarımız;

başarı doğru çalışmayla birlikte elde edilir.

biz geçtiğimiz yıl doğru çalışmalarımızın meyvelerini sporcularımızla da aldık. 2009 yılında Las Vegas’da yapılan engel atlama yarışmalarına katılan ilk türk sporcusu olan ve başarıları ile ülkemizin gurur kaynağı olan kulübümüz sporcusu hasan şentürk,  gerek yurt içi gerek yurt dışı yarışmalarda başarılarına başarı ekleyen Serra YEDİKARDEŞ ve Taha YEDİKARDEŞ 2014 yılında da göğsümüzü kabartmaya devam ettiler.

Hasan ŞENTÜRK;

Atatürk Kupasında dördüncü, Cumhurbaşkanlığı Kupasında ikinci, Başbakanlık Kupası, Belediye Başkanlığı Kupası ve Tarım İl Müdürlüğü Kupasında birinci, Serra YEDİKARDEŞ;Bojourishte yarışmalarında dördüncü, Taha YEDİKARDEŞ; milli takım balkan şampiyonasında ikinci,

kapalı manej kış müsabakalarında birinci olarak bizi gururlandırmışlardır. Ayrıca Serra YEDİKARDEŞ ve Taha YEDİKARDEŞ ülkemizi milli takım ile beraber dünya çapında temsil etmişlerdir.

Kıymetli dostlar;

Şimdilerde yeni bir organizasyonu daha Bursa Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleştirecek olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

türkiye binicilik federasyonu takviminde yer alan, Bursa Uludağ Kapalı Manej Kış Ligi Engel Atlama Yarışmaları, 07-08 mart 2015’de (1.ayak), 25-26 nisan2015’de (2.ayak) ve 05-07 haziran 2015’de (final) olmak üzere, Bursa Atlı Spor Kulübü’nde gerçekleştirilecek.

1 günde (4), toplamda (8) müsabakada başarılı olmak için, yurt çapından çok sayıda yarışmacı ve at çeşitli kategorilerde yeteneklerini sergileyecek. müsabakalara ayrıca seçkin konuklar da izleyici olarak katılacak.

“Bursa Uludağ Kapalı Manej Kış Ligi Engel Atlama Yarışmaları”nda 100’den fazla at, binicileri ile dereceye girmek için mücadele edecek.

Değişik yüksekliklerde mücadele edecek olan yarışmacılara, yarışlar sonunda çeşitli para ödülleri ve kupalar takdim edilecek.

Bu organizasyonda yaklaşık 3000 kişilik ziyaretçi ve katılımcı beklemekteyiz. Türkiye’nin en iyi binici ve atlarının yarışacağı bu müsabakalara, atlı spor camiasının önde gelen isimleri de ayrı bir renk katacaktır. 

Bursa Atlı Spor Kulübü olarak, bu tip büyük müsabakalarının şehrimizde düzenlenmesinin, bursa turizmi ve ekonomisine de büyük katkılar sağlayacağı kanaatindeyiz.

Değerli dostlar,

Ulusal organizasyonlardaki bu başarımızı sürdürmek ve daha da ileri giderek, Grand Prix seviyesinde uluslararası müsabakalar düzenlemek, en büyük hedefimiz olmuştur. Binicilik tarihinde ciddi başarılara imza atmış, birçok şampiyonlar yetiştirmiş olan kulübümüzün bu çizgisini sürdürebilmesi için destek gerekmektedir. Kültürel bir miras olan ata sporumuz biniciliğin gelişimi ve dünya standartlarına erişmesi, doğru tesis, eğitim, malzeme ve doğru vizyona sahip olmaktan geçmektedir. Bu özelliklerin bir çoğuna sahip olan kulübümüzü dünya standartlarına taşımak için gerekli maddi ve manevi imkanlara her zaman ihtiyaç duymaktayız.

Bu bağlamda, bizden maddi ve manevi hiç bir desteğini esirgemeyen bursa valimiz Sn. Münir KARALOĞLU’na ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Recep ALTEPE’ye Bursa Atlı Spor Kulübü yönetimi adına minnetlerimi ve teşekkürlerimi sunuyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Saygılarımla,

Bursa Atlı Spor Kulübü Derneği
Başkan
Selçuk Yedikardeş

2015 By B.A.S.K.